Modna biżuteria na lato – jaką wybrać?

Zbliża się lato – idealny czas na wypróbowanie nowych połączeń i sięgnięcie po biżuterię, do której nie byłaś do tej pory przekonana! Motywami przewodnimi są zabawa, kolor i radość życia. W tym sezonie znajdzie się coś zarówno dla fanek mieniących się w słońcu kamieni oraz dzwoniących przy każdym ruchu charmsów, jak i tradycjonalistek szukających klasycznych form w nowoczesnym wydaniu. Oto 10 biżuteryjnych trendów na lato 2022 – w naszym przewodniku znajdziesz także najmodniejszą biżuterię dostępną w e-pare.

Biżuteria na lato – co wybrać?

Modna biżuteria na lato nie wyklucza w tym sezonie nikogo – każdy znajdzie tu trend dla siebie, a jeśli nie, z łatwością zmodyfikuje go do swoich potrzeb. To, że po raz kolejny wracamy do lat 70., nie jest niespodzianką. Obok tej dekady do łask wracają pierwsze lata XXI wieku, które przynoszą zabawę kolorem i kontrolowany kicz.

Jaka jest najmodniejsza biżuteria na lato 2022? By wyglądać świetnie o tej porze roku, kieruj się tymi zasadami:

  • Baw się rozmiarem i długością – łącz ze sobą chokery i długie łańcuszki z zawieszkami sięgającymi do piersi.
  • Łącz różne faktury i kolory kruszców – oddzielanie złota i srebra jest już passé!
  • Zakładaj po kilka pierścionków na jeden palec, także tych z różniącymi się od siebie kamieniami – stwórz z nich nowy, niepowtarzalny kształt.
  • Nie bój się stylu Y2K – serca, motyle, gwiazdy, uśmiechnięte buzie i plastik we wszystkich odcieniach… Kolorowa biżuteria na lato to jeden z najsilniejszych trendów. Użyj barwnych charmsów w oryginalnych kształtach jako sposobu na wyrażenie siebie.
  • Postaw na kamienie szlachetne w dużych rozmiarach, np. turkus, kwarc różowy czy lapis lazuli. Ten trend to następstwo fascynacji naturą, astrologią i magią. Wybierz więc kamień przypisany twojemu znakowi zodiaku lub ten, który po prostu ci się podoba.
  • Przygotuj się na powrót kolczyków rodem z końca lat 90 – zainspiruj się zdjęciami Kayah, noszącej wówczas kolczyki-koła w rozmiarze XXL.
  • A skoro jesteśmy przy kolczykach, wybierz także te wiszące z perłami. Odważnym ruchem będzie połączenie ich z kolorową, syntetyczną biżuterią. W kontrastach siła!
  • Lubisz minimalistyczne, pobrzękujące na nadgarstku sztywne bransoletki? Przesuń je na mankiet koszuli, a nawet wyżej – aż do ramienia.
  • Noś wszystko, co przypomina ogniwa łańcucha – w naszyjnikach i bransoletkach, najlepiej kilku na raz.

Jaka biżuteria na lato? Przykłady

Jak wykorzystać te trendy w praktyce? Najważniejszą zasadą jest… łamanie zasad. Kto powiedział, że nie możesz nosić bransoletki łączącej złoto ze srebrem lub kolczyków z perłami na co dzień? Mieszaj ze sobą różne estetyki. Nie zastanawiaj się nad tym, który charms wybrać, ten z matowego zielonego szkła czy raczej ten w kolorze metalicznego fioletu. Zdecyduj się na oba z nich i noś je obok siebie – tuż przy miniaturowej gąsienicy i cyrkoniowej stokrotce.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by łączyć ze sobą kilka wymienionych trendów w jednej stylizacji. Wielbicielka rockowego stylu będzie wyglądać niezwykle stylowo w łańcuchowych bransoletkach – złotej i srebrnej na jednym nadgarstku. Za to biżuteryjna konserwatystka pokocha subtelne połączenie niebieskiego i różowego kamienia szlachetnego w kolczykach kołach i pierścionku w kształcie serca.