Połączenie złota i srebra w biżuterii – czy można je nosić jednocześnie?

Przeciwieństwa się przyciągają – czy to powiedzenie można odnieść do połączenia złota i srebra? Niektórzy twierdzą, że biżuteria tych odcieniach noszonych razem sprawia, że nasze stylizacje wyglądają chaotycznie i nieelegancko. Naszym zdaniem nie ma co bać się eksperymentów z niecodziennymi połączeniami w ubiorze, szczególnie w dodatkach. Czy noszenie srebra i złota razem rzeczywiście jest w złym guście, a może już wkrótce stanie się popularnym trendem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Połączenie złota i srebra – jak je nosić?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy można łączyć srebro ze złotem, odpowiadamy: jak najbardziej. Sztywna zasada mówiąca o tym, że biżuteria w całej stylizacji powinna być utrzymana tylko w jednym odcieniu, powoli odchodzi do lamusa. Na ulicach można zauważyć coraz więcej kobiet, które decydują się na łączenie tych dwóch odcieni. To sposób na wyróżnienie się z tłumu, ale i kwestia wygody. Nie musisz wtedy zastanawiać się, czy wypada założyć złoty pierścionek zaręczynowy do srebrnego zegarka na bransolecie lub kilka różnobarwnych kolczyków w jednym uchu.

Jednak warto mieć na uwadze kilka prostych zasad, które sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco w połączeniu złota i srebra:

  • jeśli zakładasz więcej niż jeden rodzaj złotej biżuterii, postaraj się, aby był w podobnym odcieniu co pozostałe (np. różowym lub żółtym),
  • trzymaj złoto i srebro razem, np. tylko na szyi lub nadgarstku – bliskie sąsiedztwo będzie dla patrzącego znakiem, że ta stylizacja jest całkowicie zamierzona,
  • dopasuj biżuterię do okazji i nie przesadzaj z jej ilością,
  • postaraj się, by była utrzymana w jednej estetyce – połączenie dużego srebrnego pierścionka retro z kwiatowymi kolczykami w stylu boho nie będzie wyglądać najlepiej,
  • pozwól biżuterii grać główną rolę – niech połączenie złota i srebra wyróżnia się na tle prostej stylizacji, bez wzorów i mocnych kolorów,
  • noś to, w czym czujesz się komfortowo – jeśli z jakiegoś powodu uważasz, że to połączenie ci nie służy, załóż inną biżuterię, a do kwestii łączenia srebra ze złotem wróć, gdy poczujesz się pewniej,
  • a jeżeli czujesz, że zabawa odcieniami to coś, czego brakowało w twoim stylu, możesz wypróbować także łączenie matowej i błyszczącej biżuterii.

Srebro łączone ze złotem – przykłady

W sklepach znajdziesz biżuteryjne wyroby, które łączą odcienie złota i srebra w jednym naszyjnikupierścionku czy parze kolczyków. To dobre rozwiązanie, jeśli do tej pory nie nosiłaś połączenia srebra ze złotem.

Tym kobietom, które chcą zacząć przygodę ze złoto-srebrną biżuterią, polecamy delikatny, wykonany z 14-karatowego złota charms w kształcie serca, który można wpiąć do ulubionej bransoletki. Połączenie złota i srebra znajdziesz także w platerowanych złotem kolczykach sztyftach.

Połączenie srebra ze złotem wygląda pięknie szczególnie na szyi – nie bój się więc założyć warstwowo dwóch lub kilku naszyjników o różnych barwach. Nam przypadł do gustu ten srebrny, kulkowy naszyjnik w połączeniu ze złotym łańcuszkiem, na który możesz zawiesić ulubione charmsy.

Jeśli chodzi o pierścionki, pozwól sobie na zabawę nie tylko kolorem kruszcu, ale i kamieni szlachetnych, np. czerwienią i butelkową zielenią.