Popularne symbole w biżuterii – jakie wyróżniamy?

Miłość, wierność, nierozłączność, a może szczęście? Możemy wyrazić je nie tylko słowami, ale poprzez symbolikę w biżuterii. Podaruj spersonalizowany prezent i spraw ogromną radość osobie obdarowanej tym wyjątkowym produktem w postaci biżuterii z e-pare.net.

Symbole w biżuterii – co oznaczają?

Symbolika dla większości z nas jest ważna, dlatego po krótce przybliżymy symbole, które pojawiają się na biżuterii. Zazwyczaj spotkamy te wyjątkowe wzory w postaci charmsów na bransoletkę, kolczyków lub elementów naszyjników.

Łapacz snów

Od kilku lat króluje na wielu przedmiotach, nie tylko w biżuterii. Znaleźć ten wyjątkowy motyw możemy na tekstyliach, a także wytatuowany na ciele. Łapacze snów to amulety, które według legendy powstały w plemieniu Siuksów. Legenda głosi, że łapacze snów odganiają złe sny. Na stronie e-pare charms Mistyczny łapacz snów ten występuje w odcieniu:

  • Shine (platerowanie żółtym złotem),
  • Rose (platerowanie różowym złotem), 
  • Rose łączone ze srebrem
  • Srebro 925

Nieskończoność, czyli odwrócona ósemka

Oznacza ona wieczność i stałość. Podaruj ten wyjątkowy motyw w postaci kolii Lśniąca nieskończoność komuś bliskiemu jako siła Waszej trwałej znajomości. Nieskończoność jako symbol na biżuterii występuje w postaci pierścionka, kolczyków, charmsa oraz naszyjnika.

Serce

To sprawdzony i wciąż aktualny symbol w biżuterii, ponieważ wyraża magiczne słowa: kocham Cię, jesteś dla mnie ważny/ważna! Ten motyw zdecydowanie króluje w ofercie e-pare.net. Pierścionek Ażurowe serduszka, a może naszyjnik z sercem? Ponad połowa produktów posiada ten motyw! Serca są ponadczasowe, dlatego możemy podarować je komuś bliskiemu, mamie, przyjaciółce lub ukochanej osobie.

Ręka Fatimy, czyli chamsa

Symbol na biżuterii to otwarta dłoń z pięcioma palcami. Mówi się, że oznacza siłę, moc i błogosławieństwo. Osoba posiadająca biżuterię z tym znakiem jest chroniona przed wpływem „złego oka”. Dodaj więc do swojej bransoletki zawieszkę z chroniącą dłonią Fatimy.

Drzewo

Nazywane drzewem życia i szczęścia. Kojarzony jest z drzewem genealogicznym, motyw ten będzie pięknym prezentem rodzinnym. Zobacz piękny lśniący naszyjnik z drzewem rodzinnym, który będzie doskonałym podarunkiem na przykład dla nestorki rodu.

Koniczyna

Nie ma bardziej charakterystycznego motywu jak koniczyna. Znalezienie czterolistnej koniczyny przynosi szczęście i dobrobyt. Poszukiwania mogą być trudne, dlatego warto wybrać koniczynę w postaci symbolu na biżuterii. Jeśli szukasz prezentu dla przyjaciółki, podwójna zawieszka Czterolistna Koniczyna Przyjaźni sprawdzi się doskonale.

Podkowa

Ten popularny motyw występuje również w biżuterii. Możemy zobaczyć go w charmsach. Legenda głosi, że przynosi ona szczęście, więc warto mieć ją przy sobie.

Symbolika w biżuterii – wybierz ulubiony motyw!

Kobiety często szukają w biżuterii motywów niosących przesłanie. Stwórzmy samodzielnie lub z pomocą innych bransoletkę z przesłaniem. Kiedy na nią spojrzymy będzie przypominała nam wyjątkowe chwile. Zatem będzie ona oryginalna i płynąca prosto z serca. Sprawdź ofertę naszego sklepu!